• Czwartek, 25 kwietnia 2024

Czy wybrać fotoksiążkę czy fotoalbum?

Myśląc o utrwaleniu w tradycyjnej formie cyfrowych fotografii bardzo często musimy zdecydować w jakiej formie będą wywołane. Możliwości jest obecnie masa. Możemy wybierać odbitki, które umieszczamy w albumie, ale inną ciekawszą formą mogą być fotoksiążki oraz fotoalbumy. Te dwie ostatnie formy rzeczywiście wydają się być ciekawą propozycją, gdyż nie musimy samodzielnie przy nich nic robić. Wystarczy, że złożymy zamówienie i otrzymamy pełny gotowy produkt. Taka forma dodatkowo wygląda niezwykle estetycznie i doskonale się będzie prezentować zarówno w czasie przeglądania jak oraz na półce, ponieważ jest ładnie oprawiona. Czy lepszym rozwiązaniem jest fotoksiążka czy fotoalbum, to już zależy od tego jaki będzie cel wykorzystania.

Różnice między tymi produktami

Obie te formy mają między sobą dwie podstawowe różnice: łączenie stron oraz technologia przygotowania produktu. Wszystko to skutkuje tym, że mamy odmienne cechy obu produktów i może się z tym wiązać inna forma przeglądania zdjęć oraz zmiany w trwałości.

Łączenie

Jeśli chodzi o fotoksiążkę łączenie odbywa się podobnie jak przy tradycyjnych książkach. Kartki są klejone bądź też zszywane wzdłuż jednego z brzegów. Dzięki temu przeglądanie będzie przypominać czytanie książki. Niestety te fragmenty, które będą się znajdywać blisko brzegów mogą być niedostatecznie widoczne. Natomiast w przypadku fotoalbumów mamy łączenie w taki sposób, że dwie sąsiadujące ze sobą strony po rozłożeniu tworzą jeden obraz na płasko.

fotoksiążka ślubna

Wykonanie stron

W przypadku fotoalbumu otrzymujemy grubsze oraz sztywniejsze strony. Strony są tutaj przygotowywane na papierze fotograficznym, na którym naświetla się zdjęcia. Między ten papier wkłada się kartonowe przekładki i tak powstaje fotoalbum. Inaczej jest przy fotoksiążkach. Przy ich wykonaniu stosuje się papier o wysokiej gramaturze, który najczęściej ma formę kredowego. Jest dodatkowo zadrukowany z obu stron i tak powstaje zdjęcie w fotoksiążce. Na cos się zdecydować Wydaje się, że najważniejsze będzie tutaj podjęcie decyzji pod kątem tego, jakie wydarzenie ma być w ramach tego produktu utrwalone. Jeśli będzie to jedynie kolejna wycieczka zagraniczna praktyczniejsze będzie stworzenie fotoksiążki, która będzie trwalsza niż odbitki, jednak cenowo nas nie zrujnuje. Natomiast, gdy przygotowujemy pamiątkę z jakiejś ważnej uroczystości takiej jak ślub najlepiej wybierać fotoalbum, który jest bardziej ekskluzywny i dużo trwalszy a na zdjęciach widać wszystkie szczegóły.