• Czwartek, 22 lutego 2024

Sukces polskiej drukarni na rynku europejskim

Według rankingu Financial Times, nasza firma poligraficzna znalazła się wśród 1000 najlepszych.

Na początku marca ukazał się nowy raport Financial Times FT 1000. Przedstawia on 1000 najszybciej rozwijających się firm w całej Europie. Ranking opiera się na najwyższym procentowym wzroście przychodów. Piga.pl uplasowała się na 719. miejscu. W latach 2015-2018 odnotowaliśmy wzrost aż o 230%.

Rynek polskiej poligrafii rośnie szybciej niż polski PKB, pomimo wyzwań takich jak rosnące koszty pracy, koszty surowców czy rosnąca konkurencja ze strony krajów OECD. Rynek doświadcza innowacji i nowych technologii, a polskie firmy nie obawiają się ekspansji zagranicznej. Drukarnia Piga.pl jest liderem w branży poligraficznej dzięki rozwojowi parków maszynowych i tworzeniu marek dekoracyjnych. Nie wahamy się wejść na rynek międzynarodowy. Dziś sprzedajemy nasze produkty w takich krajach jak Niemcy, Czechy czy Wielka Brytania.

Druk może być opłacalną inwestycją

Według raportu "Rynek poligraficzny i opakowań w Polsce" z 2018 roku, opublikowanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG Polska oraz Wydziałem Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, rynek ten rośnie w tempie 4,4%. 230% wzrost Piga.pl wyraźnie pokazuje, że rynek ma się znacznie lepiej.

- Mimo rozwoju e-commerce i upadku pras papierowych, poligrafia wciąż jest opłacalna - mówi Mateusz Gabryś. Właściciel i CEO piga.pl. Stworzyliśmy spółkę, która skupia firmy produkcyjne i ecommerce. Rozwinęliśmy kilka globalnych marek dekoracyjnych. Posiadamy kilkanaście stron internetowych, a nasze produkty sprzedają się na całym świecie. "Większość naszych produktów jest sprzedawana w Europie, ale otrzymujemy również zamówienia z całego świata" - wyjaśnia.

Nie spoczniemy na laurach

Piga.pl nie spoczywa na laurach w swoich planach rozwoju. W najbliższym czasie planujemy poszerzyć naszą ofertę produktową. Wykupiliśmy nowe domeny internetowe, na których wkrótce stworzymy kolejne inwestycje ecommerce. Nasza drukarnia internetowa to sprawdzony producent artykułów reklamowych i dekoracyjnych, a także solidny partner. Wszystko to dzięki wizji właściciela i wartościowych członków zespołu, którzy dołączyli do nas na przestrzeni lat. Nieustannie się uczymy i rozwijamy.