• Poniedziałek, 27 maja 2024

Wszystko, co musisz wiedzieć o drukowaniu banerów

Reklamy, wiece, protesty, urodziny, śluby i wiele innych! Banery są wykorzystywane na całym świecie do wszystkiego i do wszystkiego, co można sobie wyobrazić. Zanim przejdziemy do omówienia specyfiki druku banerów, warto poznać kilka podstawowych informacji o banerach.


Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o drukowaniu banerów.

Do czego służą banery?

Ponieważ banery mogą być wykonane z różnych materiałów, w różnych rozmiarach i stylach, można je wykorzystać niemal na każdym wydarzeniu.
Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć:
 • Ślub
 • Urodziny
 • Znak powitalny na lotnisku
 • Witamy w domu
 • Prysznic dla niemowląt
 • Protest
 • Rajd
Jak widać, wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem, jeśli chodzi o kreatywne wykorzystanie banerów.

Co można umieścić na banerze?

To, co umieścisz na banerze, zależy od wydarzenia.
Na przykład, jeśli baner ma wisieć na przyjęciu weselnym, możesz napisać "Gratulacje", a następnie imiona pary.

Jeśli baner ma być poświęcony protestowi, należy wymyślić krótkie i chwytliwe zdanie, które uosabia ruch i może być odczytane z dużej odległości.


Upewnijcie się, że nie przepełniacie baneru. Niezależnie od tego, jakie hasło zostanie na nim umieszczone, powinno mieć mniej niż pięć słów. Najlepiej jest zaprojektować baner z ciemnym tekstem na jasnym tle, na którym nie ma zbyt wielu innych symboli poza tekstem. Dzięki temu łatwiej go odczytać z dużej odległości.

Jak zaprojektować baner?

Projekt baneru jest niezwykle ważny. Jeśli masz doświadczenie z produktami firmy Adobe, Photoshop jest prawdopodobnie najlepszym miejscem do rozpoczęcia pracy. Projektując baner w Photoshopie, masz pewność, że będzie to plik wysokiej jakości, który będzie się świetnie prezentował po wydrukowaniu.

Jeśli szukasz darmowych zasobów, sprawdź Canva. Jest to świetne narzędzie do projektowania online, które jest bezpłatne z pewnymi płatnymi elementami, takimi jak pobieranie określonych obrazów w różnych rozmiarach. Warto zainwestować w wysokiej jakości projekt, aby stworzyć fantastycznie wyglądający baner.

Możesz również sprawdzić strony takie jak Fiverr, aby znaleźć niedrogich projektantów, którzy zaprojektują dla Ciebie baner!

Co to jest druk banerów?

Drukowanie banerów to proces tworzenia poziomego lub pionowego projektu, który następnie jest drukowany za pomocą różnych technik, w zależności od stylu, rozmiaru i materiału, z którego ma być wykonany baner.

Materiał do druku banerów

Materiał, z którego wykonany jest baner, powinien być uzależniony od tego, gdzie planujesz go umieścić. Jeśli chcesz go ponownie wykorzystać i zależy Ci na jego trwałości, doskonałym wyborem będzie winyl 13-gramowy.
Jeśli planujesz używać baneru na zewnątrz, gdzie może on być narażony na wiatr lub zamoczenie, doskonałym wyborem będzie 9-warstwowy winyl siatkowy, dzięki któremu baner będzie wyglądał tak świeżo, jak w dniu, w którym został wydrukowany. W przypadku korzystania z banerów na zewnątrz należy się również upewnić, że tusz jest odporny na blaknięcie, aby słońce nie zniszczyło projektu.
Jeśli baner ma służyć jako tło dla przedstawienia teatralnego, upewnij się, że materiał spełnia normy National Fire Protection Association. Dla bezpieczeństwa wszystkich osób baner powinien być wykonany z materiału samogasnącego.

Ile kosztuje wydruk baneru?

Ceny druku banerów zależą w dużej mierze od ich rozmiaru, materiału i farby użytej do ich stworzenia.
Banery winylowe i materiałowe o długości od 3 do 9 stóp mogą kosztować od 100 do 300 USD, przy czym winyl jest tańszą opcją. Banery papierowe i laminowane również mogą kosztować od 100 do 500 USD, przy czym najdroższą opcją jest laminat kryształowy.

Jak długo trwa drukowanie banera?

W przypadku większości banerów druk trwa zazwyczaj nieco krócej niż tydzień. Jeśli jednak potrzebujesz unikalnych materiałów do druku banerów lub zamawiasz kilka banerów, zwłaszcza w różnych rozmiarach, czas realizacji zamówienia może się wydłużyć. Istnieje kilka standardowych rozmiarów banerów:
 • 36 cali x 72 cale
 • 36 x 96 cali
 • 48 x 72 in
 • 48 x 96
Pamiętaj, że możesz zaprojektować baner poziomy lub pionowy.

Druk banerów w Dallas

Jednym z najlepszych miejsc, w którym możesz zrealizować wszystkie swoje potrzeby w zakresie drukowania banerów i innych materiałów drukowanych, jest DFW Printing.
Niezależnie od tego, czy drukujesz dla siebie, czy dla klienta, DFW Printing pomoże Ci przejść przez cały proces. Jesteśmy dumni z naszej obsługi klienta i osiągania celów naszych klientów.
Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc we wszystkich Twoich potrzebach związanych z drukiem lub sprawdź nasz blog, aby dowiedzieć się więcej o branży poligraficznej.