• Poniedziałek, 27 maja 2024

Grafiki świąteczne - logotypy i inne

Zastanawiasz się nad świątecznym wizerunkiem swojej firmy? Wysyłasz ulotki, pocztówki lub kartki okolicznościowe? A może planujesz specjalne wydarzenia? Nieważne, jaki jest Twój cel, sensowne byłoby, aby Twoja komunikacja wizualna zawierała elementy związane ze świętami. Jak sprawić, by była ona wyjątkowa i ciekawa, nawet jeśli dopiero teraz o tym myślisz? Proponujemy kilka inspiracji!

Popularne świąteczne motywy graficzne

Do najczęściej spotykanych motywów świątecznych w grafice należą śnieg, świeczki, światełka i choinka. Zaraz za nimi plasują się domki z piernika i bombki. Dość często można zobaczyć czapkę Mikołaja w ciekawym miejscu. Choć motyw ten stał się już nieco nużący, wciąż można go wykorzystać w ciekawy sposób, jak np. tegoroczna reklama Nutelli w Krakowie.

Reklama Nutelli, KrakówOpis

Choć świąteczna grafika nie jest oryginalna, to cała kompozycja rzuca się w oczy i naprawdę przyciąga wzrok.

.

Innym przykładem jest prosty plakat zapowiadający łódzki jarmark świąteczny

Plakat Łódzkiego Jarmarku BożonarodzeniowegoTwórcy

Nad tradycyjne skojarzenia wybrano niepowtarzalny klimat wydarzenia. Na plakacie widać połączenie świateł i choinki oraz widok na miasto. Karuzela od razu wyczarowuje pogodną i radosną atmosferę. Zgaszone światła w oknach dodają ciepła i przytulnego blasku. Styl grafiki jest przyjazny rodzinie i przyciągnie uwagę każdego.

Oryginalna świąteczna grafika logo

Możesz też "odświeżyć" swoje logo świątecznie za pomocą logo z czapką Mikołaja. Oto kilka ciekawych przykładów.

Stuff.co.nz Źródło Źródło Źródło Źródło Źródło Źródło Źródło Źródło Jako

Jak widać, istnieje wiele opcji, aby włączyć świątecznego ducha do swojego biznesu. Nie musisz czekać do następnego roku, aby stworzyć coś wyjątkowego. Z odrobiną kreatywności i inspiracji możesz przekształcić wygląd swojej strony internetowej i elektronicznych pocztówek. Powodzenia!