• Czwartek, 25 kwietnia 2024

Dobrze zrobione. Informacje o ulotkach reklamowych i ich funkcjach

Ulotki reklamowe to jeden z najpopularniejszych elementów drukowanych w dziedzinie druku prac. Są one łatwym sposobem na komunikację z klientami i zwiększenie świadomości marki. Ulotka jest zazwyczaj przekazywana od jednej osoby do drugiej lub umieszczana w stojaku firmy. Można ją również znaleźć w skrzynkach na listy, ale nie tylko. W jaki sposób działa? Więcej dowiesz się w naszej publikacji. Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem.

Ulotki reklamowe z przeszłości i teraźniejszości

Pomimo tego, że historia ulotek sięga wielu lat wstecz, nadal cieszą się one dużą popularnością wśród wielu firm. Dlaczego? Jest to jeden z najbardziej podstawowych produktów poligraficznych, a jednocześnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na przekazanie informacji w zwięzłym formacie. Stają się one integralną częścią wizerunku marki firmy i mogą stanowić uzupełnienie firmowej papeterii, w tym kopert, broszur, folderów reklamowych i prospektów. Materiały te są drukowane przy użyciu wysokiej jakości i ciekawego wykończenia oraz posiadają wysokiej jakości druk. Warto również wspomnieć, że ulotki mogą być wyposażone w kody AR/QR. Kody te po zeskanowaniu smartfonem mogą przenieść nas na stronę internetową, lub inne treści multimedialne, znacznie rozszerzając informacje zawarte na ulotce.

Funkcje ulotki

Ulotki pełnią wiele funkcji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

- Funkcja informacyjna

Ulotki są sposobem na przekazywanie różnych informacji. Mimo niewielkich rozmiarów, często potrafią przekazać odbiorcy najważniejsze informacje. Przed przygotowaniem ulotki do druku należy określić treść, którą chcemy przekazać, a następnie wybrać odpowiedni format. Ważne jest, aby zawrzeć na niej ceny (w przypadku oferty handlowej) oraz daty (w przypadku oferowanych usług).

- Budowanie relacji z klientem

Ulotka wykorzystywana jest przez banki i deweloperów, a także wiele instytucji publicznych do budowania relacji z klientami lub petentami. Zawiera informacje, które przypominają o dodatkowych opcjach i możliwościach. Ulotka jest świetnym uzupełnieniem broszur lub folderów informacyjnych. Stanowi również dodatkowy element wizerunkowy i pozwala na podtrzymanie relacji po spotkaniu lub na kolejnym.

- Funkcja marketingowa.

Ulotka jest integralną częścią tradycyjnego marketingu. Ulotka łączy obie te funkcje i wzmacnia wizerunek marki jako zaufanego partnera. Promuje również produkty lub usługi firmy zgodnie z jej planem marketingowym. Są one masowo wykorzystywane przez sieci usługowe i punkty handlowe w celu dotarcia do dużych grup odbiorców.

Proces tworzenia.

Rodzaj ulotki, który wybierzesz, będzie miał wpływ na proces jej tworzenia. W przypadku prostych ulotek drukowanie jest łatwe. Po wydrukowaniu, ulotki można zabezpieczyć cienką warstwą lakieru dyspersyjnego. Zabezpiecza to ulotki przed rozmazywaniem się i odbijaniem światła. Następnie przychodzi czas na cięcie i pakowanie.

W przypadku ulotek składanych różnego typu, np. ulotek składanych na 6 stron z "C", proces obejmuje również falcowanie, które polega na mechanicznym składaniu arkuszy. Ulotki składane exklusive są świetnym rozwiązaniem. Pozwalają one na zastosowanie lakieru reliefowego, srebrzenia i innych folii metalicznych. Tego typu wykończenie sprawi, że Twoja ulotka będzie się wyróżniać na tle innych.

Podsumowanie

Ulotka, czyli rodzaj produktu poligraficznego, wciąż jest w modzie. Na przestrzeni lat zmienił się zarówno sposób jej prezentacji, jak i dostarczania. Dobrze zaprojektowana ulotka z warstwą graficzną i treścią łatwą do odczytania może być świetnym sposobem na utrzymanie zainteresowania odbiorcy przez długi czas. Należy pamiętać, że ulotka jest podstawowym elementem komunikacji firmy z klientami. Może być również świetnym uzupełnieniem innych drukowanych elementów stacjonarnych marki. Może być wykorzystywana w kampaniach reklamowych oraz kampaniach informacyjnych, zapewniając dotarcie do niezwykle dużej grupy odbiorców.