• Czwartek, 22 lutego 2024

Czy jesteś zbyt zajęty byciem zajętym?

Gdyby można było zmienić liczbę godzin w ciągu dnia, to większość ludzi potrzebowałaby tylko godziny lub dwóch, aby załatwić swoje sprawy. Ciężko pracujący ludzie nadal próbowaliby zmieścić półtora dnia w jeden dzień. Możemy jednak przejąć kontrolę nad tym, co robimy z naszym dniem, lepiej kontrolując sposób, w jaki zarządzamy naszym czasem.

Planowanie
Mówiąc banałem "jeśli nie planujesz, to planuj, aby upaść" jest tak prawdziwe. Planowanie jest jednym z najbardziej podstawowych elementów bycia produktywnym. Początkowo może się to wydawać kłopotliwe (bo pewnie nie masz na to czasu?), ale posiadanie listy wszystkiego, co chcesz osiągnąć, zanim zaczniesz dzień, jest nieocenione.

Wyznaczenie czasu na każde zadanie, myślenie perspektywiczne i planowanie z wyprzedzeniem pomoże Ci zarządzać swoim dniem. To pozwala ci pozostać skupionym i unikać wszelkich form rozpraszania uwagi, a także powstrzymuje cię od zapominania o czymkolwiek, co zrujnuje przepływ zadań do wykonania. Jego nie dobry zapominając, jaki czas masz do odebrania dzieci ze szkoły na przykład, jak to jest rodzaj punktu kulminacyjnego w liście, która będzie mieć pierwszeństwo przed wszystkim innym.

Wczesny ptak czy nocna sowa?
Early risers zazwyczaj osiągają większe wyniki rano, ale potem mają tendencję do spowolnienia w godzinach popołudniowych, podczas gdy nocne sowy doświadczają większego poziomu efektywności i produktywności od zmierzchu do wczesnych godzin. Upewnienie się, że ciężko pracujesz w najbardziej produktywnych godzinach, jest niezbędne do osiągnięcia maksymalnej wydajności.

Poznaj swoją siłę
Każdy ma wrodzone mocne i słabe strony, zrozumienie ich i bycie uczciwym wobec siebie jest kluczowe. Na przykład, jeśli jesteś w myśleniu o projektowaniu broszury firmy lub strony internetowej i masz małe lub żadne doświadczenie, a następnie można znaleźć się marnowanie niezliczonych godzin, podczas gdy starają się być kreatywne lub nawet nauczyć się oprogramowania potrzebnego do wykonania takiego zadania, doprowadzi to do ogromnej ilości frustracji i bólów głowy, które jest nieproduktywne. Twój czas byłby lepiej spędzony na pracy w innych obszarach, które są bardziej znane i pozostawić takie zadania do ekspertów.

Dziel swój czas i ustalaj priorytety zadań
Daj sobie wystarczająco dużo czasu, aby osiągnąć zadania pod ręką, bądź szczery z samym sobą. Nie ma sensu zapychać sobie dnia nieosiągalnymi ramami czasowymi, jaki jest tego cel? - To tylko doprowadzi do tego, że będziesz ciągle przepisywał swój harmonogram przez cały dzień, ponieważ będziesz musiał pomijać zadania, bo nie masz na nie czasu. Jego lepiej mieć ponad szacowany czas potrzebny do wykonania każdego zadania, to daje Ci poduszkę oczekiwać czegoś, co było nieoczekiwane.

Jeśli twoje terminy są zbyt napięte i nie ma miejsca na jakąkolwiek elastyczność, to co się dzieje, jeśli jedno zadanie trwa dłużej niż planowano, te opóźnienia są albo przekazywane na co wszystkie inne kolejne zadania późno lub czas może być dogoniony, jeśli zdecydujesz się upuścić zadanie.

Tak ty znasz twój ruchliwie i ja jest dany że ty no dostałeś dosyć czasu robić wszystko więc priorytety co jest znacząco terenami twój dzień i próbujesz twój best dopasowywać w innych zadaniach wokoło te.

Coś małego dzisiaj, może być ogromnym problemem jutro.
Ja jest zadziwiający jak mali nieistotni rzeczy na twój liście mogą rosnąć w ogromnych problemach jeżeli one no adresują. W porządku, że odkładasz płacenie rachunków (bo to nie jest tak ważne, jak widzenie klientów), ale co się stanie, gdy odetną prąd lub telefon, albo twój właściciel zablokuje cię z pomieszczeń biznesowych, bo nie zdążysz zapłacić czynszu. Czas szybko ucieka, jeśli się go nie zaplanowało.
Wyznacz sobie dzień na wykonanie drobnych zadań, takich jak płacenie rachunków, i trzymaj się go - inaczej będziesz tego żałować.

Nie rozpraszaj się i nie trać czasu
Łatwo jest tracić czas, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Portale społecznościowe są ogromnym pochłaniaczem Twojego czasu - ale tylko wtedy, gdy im na to pozwolisz. Staraj się mądrze wykorzystywać swój czas, trzymaj się z dala od osobistych sieci, aż do momentu, kiedy nie będzie to możliwe po godzinach lub jeśli nie jest to związane z biznesem. Jest czas i miejsce na patrzenie na humorystyczne treści i dogonić przyjaciół, a jeśli nie zamierza wygrać zamówienie następnie odpowiedzieć im z powrotem dziś wieczorem poza godzinami pracy. Bardzo łatwo jest dać się wciągnąć w odpowiadanie na osobiste rzeczy tylko dlatego, że pojawiły się na komputerze biurowym.

Rób przerwy regularnie
Zarządzanie czasem jest równoznaczne z wiedzą, kiedy zrobić sobie przerwę. Ludzie, którzy się przeciążają, w końcu osiągają znacznie mniej, są mniej produktywni. Może się wydawać, że to ostatnia rzecz, jaką możesz zrobić, kiedy masz napięty termin lub utknąłeś z natychmiastowym problemem do rozwiązania, ale poświęcając 5 minut na rozprostowanie nóg i danie odpoczynku oczom, sprawisz, że będziesz bardziej produktywny.

Nie mówimy tu o drzemkach, tylko o spacerze po biurze lub zrobieniu kawy, jest to sposób na ponowne naładowanie mózgu, co pozwoli mu ponownie przemyśleć sytuację i być może wymyślić lepsze rozwiązanie. Planowanie tych przerw w ciągu dnia nie jest łatwe, podobnie jak robienie ich, gdy jesteś w samym środku - ale pomoże Ci to zachować koncentrację i być bardziej produktywnym.

Dean Williams

Dean Williams jest blogerem zajmującym się projektowaniem i marketingiem, pracującym dla Print-Print Limited, promującym biznes i budowanie marek poprzez wysokiej jakości marketing drukowany. Jeśli jesteś zainteresowany promocją małych firm, skontaktuj się z nami hello@print-print.co.uk