• Wtorek, 23 kwietnia 2024

Wzorce i próbki do druku Kluczowy element współpracy klienta z drukarnią

Zlecając firmie produkcję poligraficzną, zwłaszcza przy planowaniu uszlachetnień, elementów kolorystycznych czy wyborze materiałów do produkcji, ludzie często mają problem z rozpoznaniem, czy wybrane materiały spełnią ich oczekiwania i jaki będzie efekt końcowy. Z pomocą przychodzą wzorniki i przykłady, które dotyczą zarówno materiałów do druku, jak i kolorystyki. Omówimy ważną rolę wzorników i próbek we współpracy pomiędzy klientem, drukarnią i zleceniodawcą. Zachęcamy do dalszej lektury.

Ważne jest, aby zastanowić się nad rolą produktu drukowanego czy też efektami i wrażeniami optycznymi, jakie chcemy wywołać u osoby, której dedykowana jest produkcja. Nie sposób zapomnieć o skuteczności zabezpieczenia druku i uszlachetnień. Będzie ona miała wpływ na stosowane przez nas materiały poligraficzne i uszlachetnienia. Odpowiedź na kilka pytań pomoże nam określić, czego potrzebujemy.

Wybór odpowiedniego materiału do produkcji

  • Jakie materiały są ważne?

Czy są to materiały budżetowe, czy nieco droższe? Jaki rodzaj papieru - powlekany czy offsetowy - jest najlepszy dla naszej produkcji?

  • Jakie efekty optyczne powinna mieć realizacja?

Możemy wybrać czy chcemy mieć błyszczące czy matowe wykończenie realizacji.

  • Jakie efekty estetyczne powinna wywołać realizacja?

Folia soft touch może pozostawiać odciski palców, dlatego nie jest polecana dla estetów. Folia błyszcząca będzie błyszczeć i rozjaśniać naszą publikację, ponieważ zastosowane w niej kolory są bardziej żywe.

  • Jakie zabezpieczenia należy zapewnić przy realizacji?

Zabezpieczenia druku wykonuje się najczęściej za pomocą folii i lakierów. W zależności od charakteru pracy możemy zastosować je jednostronnie (1+0), lub dwustronnie (1+1).

Próbki i wzory, które możemy znaleźć na rynku

  • Szablony kolorowe

W tej grupie znajdują się między innymi znane wzorniki, takie jak tablica kolorów PANTONE czy CMYK.

  • Wzorce do uszlachetniania druku

Wzorce te mogą być uszlachetniane w zależności od zastosowanej metody. Na przykład lakierowanie, foliowanie, kalandrowanie.

  • Wzorce dla materiałów

Wzory prezentujące papiery, kartony i inne materiały ekologiczne z odpowiednimi certyfikatami

  • Wzory introligatorskie

Dotyczące materiałów introligatorskich, takich jak spirale wstążki kapitałki i okleiny.

  • Próbki z możliwościami technicznymi do druku z drukarni.

Piga.pl oferuje bezpłatny pakiet próbek, który zawiera nasze najbardziej dumne realizacje. Możesz zaprojektować pracę podobną do tych, które widziałeś, jeśli spodobają Ci się efekty.

ZAMÓW DARMOWE PRÓBKI JUŻ DZIŚ: https://piga.pl/wspolpraca/bezplatne-probki

Rola i znaczenie próbek i szablonów

Wiele ważnych funkcji pełnią wzorniki i próbki. Dają one możliwość:

  • Zapoznania się z najnowszymi trendami rynkowymi.
  • Zainspirować się konkretnym efektem.
  • porównywać materiały.

Jak również:

  • Zwiększenie świadomości możliwości technologicznych
  • W kontekście stosowanych materiałów, oraz planowanych udoskonaleń, edukować w zakresie szeroko rozumianej branży poligraficznej.

Próbki i wzory w branży poligraficznej

W branży poligraficznej wzorniki i próbki są niezwykle istotne. Dzięki nim jesteśmy bardziej świadomi możliwości technologicznych oraz materiałów, z których korzystamy. Dzięki temu jeszcze przed dojściem do etapu projektowania możemy stworzyć projekt, który spełni nasze oczekiwania. Dotyczy to zarówno doboru kolorów i materiałów, jak i wyboru uszlachetnień czy zabezpieczeń druku. Wzorniki pomagają konsumentom uświadomić sobie wiele nowości materiałowych, które są dostępne każdego roku, szczególnie w odniesieniu do papierów i kartonów wykorzystywanych do produkcji poligraficznej. Ważne jest, aby przed złożeniem zamówienia zapoznać się z możliwościami i ofertą drukarni. Zachęcamy do zamawiania próbek z Piga.pl od razu - jest to całkowicie bezpłatne.