• Czwartek, 20 czerwca 2024

Trendy w projektowaniu graficznym na rok 2022

Każdego roku artyści i graficy prześcigają się w tworzeniu bardziej unikalnych projektów opakowań, etykiet i innych materiałów drukowanych. W tym artykule podkreślimy najważniejsze trendy na rok 2022 i przedstawimy inspirujące przykłady.

Trendy w grafice

Rok 2022 przyniesie wiele nowych trendów w grafice, które nie zostały jeszcze powszechnie poznane i wykorzystane. Jednym z najciekawszych trendów w grafice będzie wykorzystanie gradientów i stylu retro. To świetny wybór dla druków reklamowych i kampanii ze względu na nietypową typografię. W trendy ekologiczne dobrze wpisuje się również papier wykonany z certyfikowanych surowców wtórnych i specjalnych upraw leśnych. Kolejnym trendem jest minimalizm. Przejawia się on w prostocie linii, kresek i nienachalnej ekspresji.

Design, który nie umiera

Grafika użytkowa, która jest dobrze zaprojektowana, to dzieła sztuki i nigdy nie traci na wartości. Projektanci doskonale zdają sobie z tego sprawę i projektują zgodnie z aktualnymi trendami, jednocześnie starając się zaskoczyć odbiorców modnymi kolorami, wzorami, teksturami oraz cyfrowymi technikami projektowania graficznego, takimi jak digital painting. To cyfrowe odwzorowanie tradycyjnych technik rysunkowych i malarskich.

Grafika autorstwa Olega Frolova

Trendy w projektowaniu na rok 2022

Oto topowe trendy na ten rok:

  • Ekologia

Trend ekologii wyróżnia się pięknymi kwiatowymi wzorami, wykorzystaniem w projekcie dużej ilości zieleni i kolorów pochodnych, a także prostą formą graficzną, która jest spójna z podłożem (w przypadku materiałów drukowanych).

  • Minimalizm

Choć minimalizm jest popularnym trendem od dwóch lat, wciąż się broni. Upraszcza proces budowania marki, dodaje jej wiarygodności i elegancji. Pozwala odbiorcom skupić się na treści, a minimalizm dzięki swojej prostocie pomaga.

  • Retro

Graficy uwielbiają czerpać inspirację z minionych czasów. Styl retro jest niepowtarzalny i oldschoolowy. Grafiki realizowane są w sepii, czerni i bieli ze względu na nieoczywiste połączenie starych fotografii typografii.

Grafiki: Key Things Graphics - Klawe Things
  • Gradient

Płynne przejścia między kolorami pobudzają wyobraźnię. Nieoczywiste połączenia kolorów zdecydowanie robią wrażenie na widzach. Przejścia mogą być płynne lub mieć ziarnisty wygląd, który dodaje charakteru tym grafikom.

  • Surrealizm

Surrealizm to trend, który pozwala nam uciec od codzienności, by zamieszkać w innej rzeczywistości. Surrealizm wabi widzów obietnicą, że coś jest nieznane i arcyciekawe.

Podsumowanie

Wiele projektów do druku i online będzie zawierało wszystkie trendy graficzne na rok 2022. Ten rok będzie inny ze względu na kreatywność i różnorodność stylów. Będzie miał zarówno żywe kolory, jak i minimalistyczne, delikatne projekty. Każdy znajdzie odpowiedni kawałek dla siebie.