• Czwartek, 22 lutego 2024

Przyszłe systemy web-to-print

Popularność zamawiania usług drukarskich online wzrosła ze względu na bezpieczeństwo, wygodę i cyfryzację. Zamówienia web-to-print są niemal standardem na rynku. W tym artykule wyjaśnimy, jak te systemy mogą usprawnić proces drukowania i jaka jest ich przyszłość. Zachęcamy do zapoznania się z naszą publikacją.

Czym jest system web to print?

System web to print (w skrócie W2P) pozwala na sprzedaż produktów online i automatyzację procesu drukowania. Systemy te są niezwykle przyjazne dla użytkownika. System ten oferuje również pełne wsparcie dla drukarni na wszystkich etapach. Możesz również zapłacić online lub uzyskać wstępną wycenę w ciągu kilku minut.

Preflight. Wstępna weryfikacja w czasie rzeczywistym

Zlecenia produkcyjne online mogą być weryfikowane przez automatyka lub konsultanta. Pozwoli to na sprawdzenie poprawności plików przed drukiem. Na tym etapie sprawdzane są formaty netto i brutto, a także wielkość spadów i kolorystyka. W razie potrzeby stosowane są maski do przygotowanego uszlachetnienia. Możliwa jest szybka weryfikacja plików w celu przekazania informacji zwrotnej o ich stanie i obszarach wymagających poprawy.

Chatbot, wirtualny asystent klienta

Chatboty są zintegrowane z systemem web-to print. Chatboty, czyli wirtualni lub realni konsultanci, z którymi można się skontaktować poprzez strony internetowe, pozwalają szybko i profesjonalnie odpowiedzieć na nasze pytania. Rozwiązanie to zmniejsza dystans pomiędzy klientem firmy poligraficznej a klientem i poprawia komunikację, umożliwiając tym samym lepszą obsługę klienta. Usługa ta jest dostępna niemalże 24 godziny na dobę.

Możemy wymienić następujące korzyści wynikające z zastosowania systemów typu W2P:

- System jest prosty w obsłudze i posiada graficzny interfejs. - Oszczędność czasu - system prowadzi klientów krok po kroku
- Możliwość weryfikacji przesłanych plików przed lotem
- Możliwość szybkiej wyceny produkcji poligraficznej
- Automatyzacja procesów produkcyjnych, logistycznych
Integracja z chatbotami, social media, systemami do statystyki, logistyki, przechowywania danych, obsługi klienta

Systemy W2P: Cyfrowe usprawnienie dla drukarni w przyszłości

Zaawansowane technologie, takie jak automatyzacja i robotyzacja wielu procesów w branży poligraficznej, sprawiają, że systemy typu W2P będą ewoluować w kierunku integracji z jak największą ilością oprogramowania. Pozwoli to na usprawnienie przepływu pracy i optymalizację kosztów. Będą one przypisywać konkretne zlecenia do maszyn drukujących i oprawiających, proponując podział pracy. O ile zatwierdzaniem ustawień będzie zajmowała się osoba fizyczna, o tyle cały proces planowania, koordynowania i drukowania będzie wykonywany przez system i sztuczną inteligencję. Systemy Web to print są przyszłością. Pozwalają na skomplikowaną realizację zleceń w prosty sposób nawet dla osób nie znających się na branży.