• Czwartek, 22 lutego 2024

Very Peri - Poznaj kolor Instytutu Pantone na rok 2022

Pantone Color Institute co roku wybiera kolor wiodący. To jest kolor wiodący tego roku. Jest nim PANTONE 17-3938 Very Peri. Subtelne, niemal niezauważalne połączenie nasyconego błękitu i energetyzującego fioletu z domieszką czerwieni. Publikacja wyjaśnia, dlaczego ten kolor jest polecany do projektów, które powstały w tym roku. Zawiera również historię Pantone Color of the Years. Zachęcamy do poświęcenia czasu na jej lekturę.

Veri Peri 17-3938-PANTONE Kolor Roku 2022

Eksperci stworzyli w tym roku nowy, odważny kolor. Było to połączenie intensywnego fioletu, niebieskiego i domieszki czerwieni. Zgodnie z wizją Instytutu Pantone na rok 2022, kolor przewodni powinien zachęcać do działania, inspirować i pobudzać kreatywność. Very Peri ma reprezentować przemiany zachodzące na świecie i mobilizować do zmian po miesiącach życia w warunkach blokad i pandemii. Kolor ten jest wyjątkowy i energetyczny, co czyni go atrakcyjnym dla wielu projektantów.

Szablony Pantone z limitowanej edycji Color of the Year 2022 - Very Peri 17-33938

Nosicielka trendów: Kolor Roku

Graficy wykorzystują kolor Veri Peri zarówno w projektach cyfrowych, jak i drukowanych, mimo że rok 2022 dopiero się zaczyna. Kolor ten jest częściej wykorzystywany w branży reklamowej, meblarskiej i odzieżowej. Kolor ten przez wielu jest często określany jako odważny i energetyczny. Jego użycie dodaje charakteru i przyciąga uwagę odbiorców.

Historia Koloru Roku Pantone

Historia plebiscytu Kolor Roku rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy to Instytut Pantone po raz pierwszy wybrał kolor roku na podstawie swojej palety barw. Co roku przedstawiciele różnych branż spotykają się w jednej z europejskich stolic, aby przedyskutować, który kolor powinien zostać wybrany w ramach inicjatywy Pantone Color of the Year. Decyzja musi zostać zatwierdzona z rocznym wyprzedzeniem przed obradami. Wyniki obrad można zobaczyć w publikacji zwanej przewodnikiem dla projektantów Pantone View. Publikacja ta wyznacza trendy na nadchodzący sezon, a także pokazuje możliwe zastosowania danego koloru.

Przegląd kolorów na dany rok z poprzednich lat

W ubiegłym roku w sposób wyjątkowy wybrano dwa kolory Pantone: PANTONE Ultimate Grey 17-5104, oraz PANTONE Illuminating13-0647.

Pantone Color of The Year 2017-2021

Pantone Color of the Year na rok 2015 jest odważny i ekscytujący. Dzięki temu będzie to mocny kolor do wykorzystania w produktach poligraficznych, w których występuje Vera Peri.